Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Cztery złota w finale dla Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego

17.03.2023

Na skoczni HS-44 w Szczyrku oraz trasach biegowych Kubalonki rozegrana została finałowa edycja zawodów ORLEN Cup Kids, które odbywają się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – ORLEN Szukamy Następców Mistrza. Ostatnie w sezonie zmagania najmłodszych uczestników zdominowali reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy zdobyli wszystkie złote medale.

16 marca w Beskidach najmłodsi uczestnicy Programu po raz ostatni tej zimy rywalizowali o medale w zawodach ORLEN Cup Kids. W finałowych zmagania na obiekcie HS-44 w Szczyrku oraz w biegu na Kubalonce tradycyjnie wystartowali już tylko najstarsi zawodnicy z cyklu ORLEN Cup Kids. W dwóch kategoriach wiekowych Dziewczynka i Chłopiec stanęło na starcie konkursu skoków 44 uczestników. W finałowych zawodach w kombinacji norweskiej wystartowało 36 dwuboistów.

Dwa złote medale podczas finałowej edycji ORLEN Cup Kids zgarnęła Oliwia Bury z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Na drugim stopniu podium w konkursie skoków stanęła Julia Fender z LKS Klimczok Bystra, a trzecia była Lucia Siragiova z TS Wisły Zakopane. W zawodach w kombinacji norweskiej druga była Siragiova, a trzecia Fender.

W kategorii Chłopiec rywalizację zdominował Adam Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który zdobył złoto zarówno na skoczni, jak i trasie biegowej. W konkursie skoków srebro wywalczył Adrian Gąsienica z KS Rutkowski, a brąz zdobył Antoni Kidoń z KS Chochołów. Równie dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy z WSS, którzy uplasowali się w pierwszej 20, a byli nimi Konrad Klimud – 6 miejsce, Franciszek Rzaszótko – 8 miejsce, Wiktor Sosna – 10 miejsce, Paweł Pierzchała – 12 miejsce, Paweł Wałach – 13 miejsce, Jan Małyjurek – 15 miejsce oraz Dominik Bujok – 18 miejsce. Pełne wyniki dostępne w załączniku.

Na drugim stopniu podium w zawodach kombinatorów norweskich stanął Tomas Zlevsky z TS Wisły Zakopane, a trzecie miejsce wywalczył Kamil Jarząbek z KS Eve-nement Zakopane.