Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Dla duszy i dla ciała w SP5

18.11.2020

W naszej szkole dbamy o sferę ciała i duszy  ponieważ one obie składają się na obraz zdrowego, społecznego, świadomego i szczęśliwego człowieka. W październiku dla zdrowia ciała, uczniowie klasy pierwszej robili wesołe kanapki bawiąc się i ucząc zdrowego odżywiania. Przygotowane samodzielnie śniadanie smakowało wybornie zwłaszcza że spożywane było w towarzystwie kolegów i koleżanek. Dla ciała również uczniowie klas młodszych wzięli udział w profilaktycznej akcji sprawdzania stanu zębów zorganizowanej przez Urząd Miasta. Być może zaparkowany przed szkołą dentobus nie był wymarzonym samochodem w którym uczniowie chcieliby spędzić chwilkę czasu, jednakże zdrowie zębów wygrało z chwilowym brakiem psychicznego komfortu. Kolejnym działaniem po części dla ciała i po części dla duszy była lekcja regionalizmu podczas której klasa czwarta przygotowała „szkubaczkę” poznając tradycje wiślańkie, ćwicząc cierpliwość i doceniając trud pracy naszych przodków. Ponieważ żadna szkubaczka nie może obyć się bez swaczeny, również tutaj nie zabrakło domowych, smażonych przez babcię i mamę jednego z uczniów, kreplików.

Dla duszy natomiast, na uroczystym otwarciu Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle, klasa szósta pod kierunkiem Magdaleny Podeszwy wystawiła performance pt: „Cztery żywioły”. Ta sama sztuka stała się swoistymi życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły w Dniu Edukacji Narodowej. Poza ucztą kulturową jaką niewątpliwie były zaprezentowane w niekonwencjonalnej formie  żywioły i przyporządkowane im cechy była miła niespodzianka dla nauczycieli w postaci gustownych słoiczków z zamieszczonymi w nich podziękowaniami od uczniów. Bez wątpienia dla duszy, był również ogłoszony przez Samorząd Uczniowski konkurs na wiersz o wybranym nauczycielu. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak wielki potencjał twórczy drzemie w naszych uczniach a my mamy możliwość  odpowiednio nim pokierować.

 

Halina Raszka

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3