Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Sportowe sukcesy

23.02.2021

Dwunaste zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej Młodziczek (śląsko-opolskiej) odniosły koszykarki ISWJ Wisła. 19 lutego w wyjazdowym pojedynku podopieczne Justyny Pilch pokonały ŻKK Olimpię Wodzisław Śląski - 90:34 (29:7, 19:10, 21:11, 21:7).

Koszykarki ISWJ Wisła wciąż nie odniosły zwycięstwa w grupie mistrzowskiej (o miejsca 1-8) grupy południowej II ligi koszykówki kobiet. 20 lutego na wyjazdowym pojedynku podopieczne Przemysława Kurzoka uległy MTS Ikar Niepołomice - 60:96 (15:18, 14:23, 13:27, 18:28).

W sobotę 20 lutego w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Śląska w judo. Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodnik UKS Wisła Centrum Bartosz Baczyński zdobywając II miejsce w kategorii do 90 kg - junior młodszy. Podopieczny Jakuba Matusznego i Dariusza Dragona stoczył 4 pojedynki wygrywając je przed czasem. W finale po wyrównanej walce nieznacznie przegrał z doświadczonym zawodnikiem z Jastrzębia.

Nicole Konderla (KS AZS AWF Katowice) zajęła trzydzieste siódme miejsce w piątkowym konkursie Pucharu Świata Kobiet w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie.
Zwyciężyła reprezentantka Japonii, Sara Takanashi.

Piotr Żyła zajął piąte miejsce w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się 19 lutego w rumuńskim Rasnovie. Drugi z zawodników WSS Wisła Paweł Wąsek został sklasyfikowany na trzydziestej pierwszej pozycji. Do awansu do finałowej serii Wąskowi zabrakło ledwie sześć dziesiątych punktu.

Zawodnicy WSS Wisła wzięli udział w weekendowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w niemieckim Brotterode. W sobotnich startach  Tomasz Pilch zajął piąte, a Aleksander Zniszczoł - szóste miejsce. Niedziela okazała się szczęśliwa dla Tomasza Pilcha, który wygrał niedzielny konkurs. Drugi z zawodników WSS Wisła Aleksander Zniszczoł został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji.

W sobotę 20 lutego na skoczniach w Wiśle-Centrum odbył się Otwarty Konkurs Skoków Narciarskich „Milka Cup”. W zawodach wystartował 7 skoczkiń i 38 skoczków z Wisły, Goleszowa i Bystrej Śl. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się Adam PilchTadeusz Rzeszótko oraz Paulina Knapik (wszyscy WSS Wisła).

3,5 i 3,0 m

W miniony weekend na trasach biegowych w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Puchar Grupy Azoty. W sportowej rywalizacji nie zabrakło zawodniczek i zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego Wisła. Trzy dni zawodów przyniosły łącznie trzy medale. Pierwszego dnia biegacze i biegaczki rywalizowali w biegach sprinterskich stylem klasycznym. W drugi dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw w Polski Juniorów i Juniorów młodszych odbyły się biegi dystansowe, w ramach Pucharu Grupy Azoty zawodnicy startowali metodą interwałową stylem klasycznym. W ostatnim dzień rywalizacji Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych na trasach Siwej Doliny rozegrano biegi sztafetowe. W zawodach wystartowało 35. sztafet, rywalizujących 2x3x1200 metrów.