Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: FIS Grand Prix zakończone, sukces Pawła Wąska w FIS Cup

3.10.2016

Oto ostatnie wyniki osiagane przez wiślańskich sportowców na arenach krajowych i międzynarodowych.

• W dniach 23-24 września w Zakopanem odbyła się impreza kolarska Joy Ride Night. Wystąpił w niej Tomasz Raszyk z Wisły, który zajął 16. miejsce wśród juniorów w konkurencji Dual Slalom, oraz 7. miejsce w kategorii Asy w konkurencji Downhill.
  • Aleksander Zniszczoł zajął 17. miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który rozegrano 30 września w niemieckim Klingenthal. Wygrał Niemiec Markus Eisenbichler. Dzień później, 1 października, w ostatnich zawodach cyklu nasz skoczek był 8., a triumfował Słoweniec Jurij Tepes. W klasyfikacji końcowej LPK zawodnik WSS Wisła został sklasyfikowany na 5. pozycji (337 pkt.). W "generalce" punktowali również dwaj jego klubowi koledzy - 77. Bartosz Czyż (20 pkt.) i 83. Paweł Wąsek (12 pkt.). Triumfował reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler (618 pkt.).
  • Piotr Żyła (WSS Wisła) zajął 15. miejsce w konkursie FIS Grand Prix w skokach narciarskich, który odbył się 1 października w austriackim Hinzenbach. Zwyciężył Maciej Kot.
  • Świetnie spisali się zawodnicy WSS Wisła w konkursach FIS Cup w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie, które odbyły się w dniach 1-2 października. W pierwszym konkursie na 2. stopniu podium stanął Paweł Wąsek, 7. był Bartosz Czyż, a na 23. pozycji został sklasyfikowany Tomasz Pilch. W drugim konkursie było jeszcze lepiej - Paweł Wąsek był 1., Bartosz Czyż 4., a Tomasz Pilch 11. W klasyfikacji końcowej letniej edycji FIS Cup Paweł Wąsek został sklasyfikowany na 3. pozycji.
  • Blisko osiem tysięcy uczestników wzięło udział w imprezie Biegnij Warszawo 2016, która odbyła się 2 października w stolicy Polski. Dystans 10 km pokonało dwóch reprezentantów Wisły: Zbigniew Wrzecionko (2327. miejsce, 533. w grupie M-40) oraz Bogusława Niemiec (4911. miejsce, 308. w grupie K-20).
  • Piotr Żyła (WSS Wisła) zajął 26. miejsce w finałowych zawodach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które rozegrano 2 października w niemieckim Klingenthal.
    Zwyciężył Maciej Kot, pieczętując swój triumf w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Polak uzbierał 580 pkt. Jedyny sklasyfikowany wiślanin Piotr Żyła zajął w "generalce" 44. pozycję z dorobkiem 55 pkt.
  • 2 października w Katowicach odbył się PKO Silesia Marathon. Spośród kilku startujących wiślan najszybciej dystans pokonał Radosław Troszok, kóry zajął 141. lokatę i 58. w kategorii wiekowej M-30.