Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan

24.10.2016

Oto kolejne wyniki osiagane przez wiślańskich sportowców w minionym okresie.

• W dniach 7-9 października w Bielsku-Białej odbyły się zawody Polish Open w karate WKF. Jakub Baron z Wisły zajął 3. miejsce w kumite młodzieżowców oraz 7. w kumite seniorów (do 84 kg).
  • 8 października w Świeradowie-Zdroju odbyły się dwunasty i zarazem ostatni maraton rowerowy z cyklu Bikemaraton 2016. Marek Dudkiewicz z Wisły zajął w nim 57. miejsce oraz 4. w grupie M-5.
  • 13 października w Cieszynie odbył się finał powiatowy sztafetowych biegów przełajowych szkół ponadgimnazjalnych. W gronie chłopców 3. miejsce zajęła reprezentacja LO im. P. Stalmacha w Wiśle.
  • 16 października w Wiśle rozegrano kolarskie zawody MTB w jeździe indywidualnej na czas pod górę MEGIW Uphill Stożek 2016. Zwycięzcą zawodów okazał się Krzysztof Grudzień z Ustronia, który wyprzedził Grzegorza Kubaczkę ze Skoczowa oraz Piotra Śliwińskiego z Gliwic. W gronie kobiet najlepsza okazała się Rita Malinkiewicz z Zatora. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Rita Malinkiewicz, Marta Biksa z Kędzierzyna-Koźla, Piotr Śliwiński, Adrian Biksa z Kędzierzyna-Koźla, Krzysztof Grudzień, Sławomir Graca z Dankowic, Bogusław Kramarczyk z Kęt oraz Andrzej Krzempek z Gliwic.
  • Tomasz Goryczka zajął 9. (Hardtail), a Marek Goryczka 12. miejsce (Full) w zawodach z cyklu Local Series of Downhill, które odbyły się 16 października w słowackiej miejscowości Sihelné.
  • Mateusz Małyjurek zajął 15. miejsce w Letnich Mistrzostwach Czech w kombinacji norweskiej, które odbyły 16 października w Libercu. Zarazem zawodnik WSS Wisła okazał się najlepszy w gronie młodzików (rocznik 2001-2002).
  • 18 października w Chybiu odbył się finał powiatowy sztafetowych biegów przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów. W rywalizacji gimnazjalistek 2. miejsce wywalczyła reprezentacja wiślańskiego Gimnazjum nr 1. Chłopcy nie chcieli był gorsi od swoich koleżanek i w zmaganiach męskich zajęli 3. lokatę. W rywalizacji szkół podstawowych wiślańska „Jedynka” zajmowała 5. (dziewczęta) i 11. Miejsce (chłopcy).
  • 22 października w Zakopanem odbył się Alpin Sport - Tatrzański Bieg pod Górę. W rywalizacji wystartowali trzej wiślanie reprezentujący Grupę Beskidzką GOPR - Dariusz Cieślar był 111. (22. w M-40), Krzysztof Kempny 160. (67. w M-30), a Wojciech Troszok 195. (76. w M-30).
  • W dniach 22-23 października odbył się cykl ekstremalnych biegów górskich Łemkowyna Ultra Trail, podczas których zawodnicy rywalizowali na kilku dystansach od 30 do 150 kilometrów. Łukasz Adamik z Wisły był 10. w Łemko Maratonie, przebiegając trasę o długości 48 km w nieco ponad pięć godzin.
  • 23 października w Gliwicach odbył się III Półmaraton Gliwicki. Dystans biegu pokonała Iwona Boś z Wisły, która była 226. Wśród kobiet (66. w K-40).
  • Marek Goryczka stanął na podium w drugiej edycji zawodów zjeździe rowerowym DH Gruníky, które odbyły się 23 października w słowackiej miejscowości Sihelné. Zawodnik z Wisły był 2. w kategorii Junior.