Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Studenci ścigali się na deskach

23.02.2021

Po raz czwarty ponad 260 studentów i studentek z 36 uczelni całej Polski rywalizowało w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie. Mistrzostwa odbyły się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Wisła na gościnnym stoku Skolnity. Bohaterem zawodów został Oskar Kwiatkowski, który indywidualnie zdobył dwa złote medale i poprowadził swoją uczelnię do drużynowego wicemistrzostwa.

Zawody zdominowali przedstawiciele Małopolski, którzy dominację liczebną potwierdzili także na podium, oddając rywalom tylko jeden medal wśród kobiet.

U mężczyzn wyglądało to nieco inaczej, bo w stawce był Oskar Kwiatkowski. Mistrz ostatniej uniwersjady i wicemistrz przedostatniej wreszcie mógł zadebiutować w AMP, został ich gwiazdą i wygrał obie konkurencje. – Pierwszy raz złożyło się tak, że przytrafiła się przerwa w międzynarodowych startach. Miałem dużą ochotę tu wystartować i złapać trochę luzu. W Pucharze Świata jest duży stres, bo człowiek wszystko chce zrobić na 110%. W AMP ranga była mniejsza. Można było porywalizować, a dodatkowo trochę się pobawić – komentował piąty zawodnik slalomu giganta równoległego w rosyjskim Bannoye, który przygotowuje się do mistrzostw świata. – Ostatnio byłem dziesiąty. Teraz chciałbym poprawić ten wynik – dodał Oskar, chwaląc organizację AMP (zwłaszcza banked slalomu) i… Macieja Srokę.

Najlepszy w stawce reprezentant AWF Katowice jako jedyny osiągał w slalomie gigancie czas poniżej 30 sek. i w finale okazał się lepszy o 0,82 sek. właśnie od Sroki. W banked slalomie walka między nimi była bardziej wyrównana i student pierwszego roku AWF Kraków stracił do mistrza (z którym czasami trenuje) 0,34 sek. Dwukrotny brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020 zdobył w ten sposób dwa srebra w swoim debiucie w AMP!

Jedyny męski medal nie z południa przypadł Gabrielowi Seroczyńskiemu. – Byłem bardzo zadowolony ze slalomu. Gorzej poszedł mi banked. Wywróciłem się po pierwszym przejeździe i nie było dalszej szansy walki o medal – komentował student informatyki na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki warszawskiej SGGW, który też po raz pierwszy stanął na podium AMP.

Wśród kobiet, w zmaganiach slalomowych na szczycie utrzymały się siostry Pawlikowskie i po roku przerwy znów we dwie stanęły na podium. Oliwia i Paulina we wspólnym dorobku mają już trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy krążek. W Wiśle powtórzyły tym samym wyniki osiągnięte podczas Akademickich Mistrzostwach Małopolski, w których młodsza – studentka PPUZ Nowy Targ nieznacznie wygrywała ze starszą – studentką UJ. Warto zauważyć, że w AMP Oliwia, wielokrotna reprezentantka Polski, prawie zdeklasowała rywalki. Tylko kilka z nich mogło mówić o stracie mniejszej niż pięć sekund.

Dominację w banked slalomie potwierdziła tymczasem Agnieszka Troszok. Reprezentantka krakowskiej AGH wygrała tę konkurencję po raz trzeci z rzędu, czyli triumfowała we wszystkich dotąd rozegranych edycjach. W dorobku ma także sukces w zmaganiach Pucharu AZS, które poprzedziły dołączenie banked slalomu do programu AMP (rok 2018). Troszok jako jedyna wśród pań pokonała trasę w czasie krótszym niż 20 sek., co w konfrontacji z mężczyznami dałoby jej piąte miejsce. Dodatkowo wywalczyła brąz w slalomie gigancie, powtarzając wyczyn z… 2016 roku.

Na podium AMP utrzymała się także Dominika Wolska – dwukrotna uczestniczka zimowych uniwersjad i wicemistrzyni AMP sprzed roku. – Bardzo czekałam na banked slalom, ponieważ ta dyscyplina przypomina snowboardcross, w którym się specjalizowałam. W tym sezonie nie miałam zbyt dużo czasu na trenowanie, bo zaczęłam prowadzić swój klub snowboardowy Progres, a mimo tego okazało się, że jestem w dość dobrej formie. W finale po kilku małych błędach ostatecznie stanęłam na najniższym stopniu podium. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się odegrać – komentowała studentka z Nowego Targu, która jest mistrzynią Polski w… kolarskiej klasie BMX.

W ceremonii dekoracji AMP w snowboardzie z ramienia Burmistrza Miasta Wisła wzięli udział wiceprzewodniczący Rady Miasta Wisła – Zdzisław Pilch oraz sekretarz Miasta Sylwester Foltyn.

AMP 2021 w snowboardzie – medaliści

Klasyfikacja drużynowa kobiet
1. AGH Kraków
2. PPUZ Nowy Targ
3. AWF Poznań

Slalom gigant kobiet
1. Oliwia Pawlikowska (PPUZ Nowy Targ)
2. Paulina Pawlikowska (UJ Kraków)
3. Agnieszka Troszok (AGH Kraków)

Banked slalom kobiet
1. Agnieszka Troszok (AGH Kraków)
2. Anna Lalik (UJ Kraków)
3. Dominika Wolska (PPUZ Nowy Targ)

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn
1. Politechnika Krakowska
2. AWF Katowice
3. AGH Kraków

Slalom gigant mężczyzn
1. Oskar Kwiatkowski (AWF Katowice)
2. Maciej Sroka (AWF Kraków)
3. Gabriel Seroczyński (SGGW Warszawa)

Banked slalom mężczyzn
1. Oskar Kwiatkowski (AWF Katowice)
2. Maciej Sroka (AWF Kraków)
3. Krzysztof Traczyk (AWF Katowice)


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3