Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Szkolne wieści z Głębiec

13.02.2020

XVII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny w Głębcach

Dnia 11 lutego br. odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wiśle Głębce XVII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Wiślańskich Szkół Podstawowych klas IV-VIII. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z wiślańskich podstawówek, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych.
Od pierwszej edycji konkursu autorką tekstu dyktanda oraz przewodniczącą komisji jest nauczycielka języka polskiego Anna Podżorny – Tomiczek. W tym roku uczestnicy konkursu pisali dyktando dotyczące świata współczesnego ogarniętego dziwnym szaleństwem związanym z pojmowaniem sztuki. Sztuką zajął się przemysł artystyczny, który mechanicznie potrafi reprodukować wszystko i jest wszędzie obecny.
Test sprawdzał umiejętności różnorodnej pisowni wyrazów. Nie brakowało w tekście wyjątków, z którymi nawet najlepsi uczniowie miewają kłopoty.
Prace zostały sprawdzone zaraz po napisaniu. Na uznanie komisji zasługiwał wysoki poziom poprawności prac.
Oto laureaci :
I miejsce zajęła uczennica SP 2 Oliwia Żegunia
II miejsce zajęła uczennica SP 2 Patrycja Heczko
III miejsce zajęła uczennica SP 5 Sara Słowiok
Wyróżnienia:
Wiktoria Magdicz SP 3
Witold Skrzydłowski SP 2
Zwycięzcy zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczniowie w czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników konkursu zostali poczęstowani słodką drożdżówką oraz rozgrzali się gorącą herbatą, ufundowaną przez Radę Rodziców Głębczańskiej 4.
Do uczestnictwa w konkursie tradycyjnie zapraszamy za rok.
Serdecznie gratuluję uczniom oraz dziękuję wszystkim za współpracę.

Organizatorka konkursu Renata Broda
nauczycielka j. polskiego SP4 w Głębcach


 

Sportowe zmagania uczniów

05 lutego br. odbyły się w Ustroniu rejonowe zawody w siatkówce. Nasze dziewczyny w składzie: Pilch Ewelina, Skiba Natalia, Nogowczyk Martyna, Bujok Oliwia, Łęcka Julia, Podżorska Oliwia zdobyły 1 miejsce i będą reprezentować szkołę na zawodach powiatowych. Drużyna chłopców w składzie: Cichy Mateusz, Kowalski Piotr, Bieniek Wojciech, Szarzec Mikołaj, Klimek Bartek, Cieślar Jurek, Zioła Łukasz. Rodzeń Nikodem i Szalbót Michał zajęła 3 miejsce. Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

We wtorek (11.02) w Ustroniu odbyły się powiatowe zawody w siatkówce dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Pilch Ewelina, Łecka Julia, Nogowczyk Martyna, Podżorska Oliwia, Bujok Oliwia, Skiba Natalia i rezerwowa Lilianna Majsterkiewicz zajęła 3 miejsce. Walczyły dzielnie z drużynami z klas sportowych. Gratulujemy bardzo wysokiego wyniku.

Katarzyna Radwan


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3