Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Turniej Tenisowy

26.09.2016

W dniach 24-25 września na kortach w centrum Wisły rozegrano Amatorski Turniej Tenisowy o Puchar Burmistrza Miasta Wisła "Wisła Open". Organizatorami zawodów byli: BC Cross, Willa Księżówka, Korty tenisowe Wisła Centrum i Urząd Miejski w Wiśle.

Przez dwa dni emocjonującą rywalizację w trzech kategoriach toczyło 27 zawodników i zawodniczek. Dzięki staraniom organizatorów pula nagród była dość pokaźna, więc było o co grać. Prócz pucharów od Burmistrza Miasta Wisła, cenne nagrody ufundowali sponsorzy: GeoVita, Hotel Mercure Patria, Hotel Gołębiewski, SN Cieńków, Ski&Bike Skolnity, Nadwiślańska Agencja Turystyczna, Pan Jacek Kisielewski oraz Pan Bartek Dominik.

Najliczniejszą grupę stanowili mężczyźni poniżej 45 roku życia. W tej kategorii triumfował ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Krawiec, który w finale pokonał 2:1 w setach (1:6, 6:1, 6:0) Łukasza Suligę. Podium uzupełnił Bartek Dominik, który w meczu o trzecie miejsce pokonał Marka Pilcha 2:0 (6:1, 6:3). Wśród mężczyzn powyżej 45 lat, po zaciętym finale Krzysztof Błasiak pokonał Mariana Kudzię 2:0 (7:5, 6:3). Pojedynek o trzecie miejsce również był zacięty, a Piotr Sztwiertnia pokonał w nim Zbigniewa Stypułkowskiego 2:1 (6:3, 5:7, 13:11). Najmniej liczna kategoria - kobiety open, również dostarczyła wielu emocji. Wśród pań najlepsza okazała Klaudia Rduch, która w fascynującym finale pokonała Natalię Antolak. W rywalizacji o trzecie miejsce Magdalena Fryc wygrała z Iwoną Kudzią.

Już teraz zapraszamy wszystkich na przyszłoroczny turniej, który będzie już trzecią edycją "Wisła Open".