Miasto Wisła - oficjalna strona

Beskidzka Plaża 2017 w Wiśle

27.05.2017

W dniach 26-28 maja w Wiśle odbywają się dwa turnieje siatkówki plażowej - Beskidzka Plaża 2017 i Młoda Plaża 2017. Po dwóch dniach rywalizacji wyłoniono zwycięzców turnieju dla młodzieży.

W piątek przez cały dzień trwały eliminacje w ramach turnieju Młoda Plaża 2017. Na dwóch boiskach do siatkówki plażowej, które stanęły na placu Hoffa, o awans do fazy finałowej rywalizowało 5 par żeńskich i 9 par męskich. Finały rozegrano w sobotę, w trakcie turnieju głównego z cyklu Beskidzka Plaża. W zmaganiach pań triumfowała para Natalia Miłosz/Magdalena Walczak z Zawiercia, które po zaciętym pojedynku finałowym pokonały duet Wiktoria Szumera/Maja Świderska 2:1 (15:10, 14:16, 15:11). W pojedynku o brązowy medal Natalia Lasota i Julia Dwornik pokonały 2:0 (15:4, 15:8) parę Monika Olearczyk/Kamila Moskal. Triumfatorki turnieju w Wiśle okazały się również najlepsze w całym cyklu Młoda Plaża 2017. Jednej ze zwyciężczyń – Magdalenie Walczak było tym bardziej przyjemnie, że tego dnia obchodziła swoją „osiemnastkę”.

W turnieju chłopców triumfowali najlepsi w całym cyklu Młoda Plaża 2017 Wojciech Sumara (Bochnia) i Mateusz Pazgan (Rzeszów), którzy w finale pokonali 2:0 (15:11, 15:10) duet Wojciech Madej/Piotr Piwowarczyk. Brąz przypadł parze Bartosz Adamczyk/Piotr Dzierżęga, który w pojedynku o 3. Miejsce pokonała Jakuba Hazukę i Jakuba Czyżowskiego 2:1 (15:12, 12:15, 15:9). W turnieju chłopców Wisłę reprezentował Marek Polok, który wespół z Jakubem Graboniem z Cieszyna odpadli na etapie ćwierćfinału.

W meczach eliminacyjnych turnieju głównego Beskidzka Plaża, które stały na bardzo dobrym poziomie, wystąpiło łącznie 8 par kobiecych i 18 duetów męskich. Wśród panów znaleźli się nasi reprezentanci – para Marek Polok/Wojciech Polok z Wisły, oraz Marcin Czyż (Wisła)/Michał Kołodziej (Zabrze). Niestety wiślańskim siatkarzom nie udało się awansować do finałowej fazy turnieju. Decydujące rozstrzygnięcia zapadną w niedzielę, kiedy to zostaną rozegrane wielkie finały.

Sobotni dzień zakończył pokazowy mecz towarzyski Wisła kontra Reszta Świata. Na boisku w meczu pełnym zwrotów akcji i świetnej zabawy zobaczyliśmy m.in. Sylwestra Foltyna – sekretarza miasta, Sławomira Wantuloka – radnego miasta, Mirosława Szarca – zawodowego strażaka i Wojciecha Kohuta – Nadleśnictwo Wisła, a z drugiej strony siatki znanego i lubianego redaktora Tomasza Wolffa z Radia CCM i „Głosu Ludu”, przedstawicieli firmy BDB Event oraz sędziego zawodów. Zagrali z nami również gościnnie zawodnicy uczestniczący w turnieju Beskidzka Plaża. Ostatecznie po… wskazaniu arbitra Piotra Bąka Wisła wygrała w setach 2:1, ale nie wynik tylko świetna zabawa były tutaj najważniejsze.