Miasto Wisła - oficjalna strona

Ciągle tu jesteśmy - pokaz filmu odbył się w Wiśle

7.02.2020

W czwartek w wiślańskiej bibliotece odbył sie pokaz filmu dokumentalnego pt. "Ciągle tu jesteśmy". Na zaproszenie Wiślańskiego Centrum Kultury w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia widzowie mogli nie tylko zobaczyć film, ale także wziąć udział w ciekawej dyskusji. O procesie jego powstania opowiedzieli twórcy, Andrzej Drobik (reżyser) i Szymon Pilch (producent) z Grupy Twórczej Punkty Widzenia. 

-Odpowiedzialność za ten film poczuliśmy tak naprawdę w samym Ostojićevie, kiedy poznaliśmy jego mieszkańców. To tam podjęliśmy decyzję, że ten film będzie przede wszystkim ich opowieścią. "Ciągle tu jesteśmy" to film, który opowiada o grupie ludzi, która mieszka w niewielkiej wsi w Serbii, dla których to Wisła jest centrum wszechświata - mówił Andrzej Drobik, reżyser filmu "Ciągle tu jestesmy".

Katarzyna Czyż - Kaźmierczak, która prowadziła czwartkowe spotkanie, pytała twórców też o to, jak wyobrażenia o Ostojićevie skonfrontowały się z ich przeżyciem tego miejsca. 

-Przed wyjazdem, kiedy rozmawialiśmy z mieszkańcami Wisły, którzy znają Ostojićevo, słyszeliśmy często, że tego nie da się opisać, widzieliśmy uśmiechy na twarzach. Dzisiaj te uśmiechy rozumiemy, bo tę gościnność, która spotkała nas w Ostojićevie, najlepiej jest opisać właśnie uśmiechem - mówił z kolei Szymon Pilch. 

Po projekcji filmu odbyła się dyskusja na temat dokumentu i samego Ostojićeva. Widzowie wskazywali m.in. na różnicę w odbiorze filmu podczas premierowego pokazu, który odbył się 30 sierpnia 2019 roku w wiślańskim amfiteatrze i podczas pokazu w bardziej kameralnych wnętrzach biblioteki. Głos zabrała m.in. Danuta Szczypka, która bardzo dobrze zna Ostojićevo i która przybliżyła zebranym społeczność i historię kontaktów między Wisłą i Ostojićevem. 

Bardzo dziękujemy Cukierni "Wiślanka" za pomoc w organizacji poczęstunku.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy