Miasto Wisła - oficjalna strona

Czwartek, czyli szósty dzień TKB pełen wydarzeń

30.07.2021

Za nami już szósty dzień 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej czyli wiele pięknych koncertów, ale także sesja popularnonaukowa "Dzieci siedmiu dolin" i plener malarski. 

Kolejny dzień Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle zaczął się tradycyjnie od występów na małej scenie na Placu Hoffa, na której wystąpiły zespoły Połoniny, Mystkowianie, Kościerzyna i Szamotuły. 

Powrotem do tradycji w ramach TKB jest z pewnością sesja popularnonaukowa pt. "Dzieci siedmiu dolin. Rzecz o góralu wiślańskim". W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia mogliśmy wysłuchać wyczerpujących wykładów dotyczących gwary i folkloru muzycznego. Dr Katarzyna Marcol przedstawiła słuchaczom zagadnienia gwarowe skupiając się głównie na gwarze wiślańskiej, z kolei dr hab. Magdalena Szyndler opowiadała o specyfice muzycznej Beskidu Śląskiego. Kolejna część dotycząca stroju górala i góralki wiślańskiej oraz architektury Wisły odbędzie się w piątek 30 lipca o godz. 14:00 w Miejskiej Bibliotece Piblicznej im. J.Śniegonia w Wiśle. Swoją wiedzą podzielą się dr Małgorzata Kiereś i dr Michał Kawulok.

Pełną relację z pierwszego dnia konferencji można obejrzeć tutaj: 

Niemal jednocześnie, bo o godzinie 15:00 w Parku Kopczyńskiego rozpoczął się plener malarski "TKB malowane", w którym mogli wziąć udział wszyscy goście Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

O godzinie 16:00 zabrzmiały kolejne rytmy z cyklu "Po gróniach śpiywani" - tym razem Kapela Wista zagrała przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle. 

O godz. 17:00 rozpoczął się z kolei koncert na dużej scenie - w wiślańskim amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. 

Wystąpili:

Podegrodzie z Podegrodzia, Kurpianka z Kadzidła, Pilsko z Żywca, Kościerzyna z Kościerzyny, Ziemia Myślenicka z Myślenic a na koniec z folkowymi klimatami kapela Janicek.

Fotorelację z wystąpów na dużej estradzie, którą wykonał Daniel Franek z Okiem Fotoreportera, oficjanego fotografa TKB można obejrzeć -->> TUTAJ


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy