Miasto Wisła - oficjalna strona

Najlepsze beskidzkie krepliki w Wiśle

10.02.2020

W Tłusty Czwartek, 20 lutego w Wiśle będzie można spróbować tradycyjnych kreplików w najlepszym wykonaniu. Po kilku latach przerwy do Wisły wraca  konkurs kulinarny "Najlepsze Beskidzkie Krepliki."

- Po kilku latach przerwy wracamy do bardzo sympatycznego i lubianego konkursu, który odbędzie się w tłusty czwartek, czyli do konkursu kulinarnego "Najlepsze Beskidzkie Krepliki." Finał konkursu i degustacja odbędzie się w Aries Hotel & Spa Wisła w Wiśle Czarne o godz. 10:00. Oprócz smakowania i podziwiania pączków będzie można posłuchać kapeli Wisła i pośmiać się przy scenkach rodzajowych w wykonaniu grupy teatralno-kabaratowej "Emocja" - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

To właśnie WCK po kilku latach przerwy wraca z tradycją konkursu kulinarnego, wcześniej organizowanego przez Stowarzyszenie "Imko Wisełka".

- Uznaliśmy, że to tak ciekawe wydarzenie, że warto je kontynuować. W tym roku czeka nas zatem dziesiąte edycja konkursu na najlepsze beskidzkie krepliki. Postanowiliśmy, że oceny dokona jury, w skład którego wejdą przedstawiciele wszystkich gmin skupionych w Beskidzkiej 5 - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak.

Oczywiście na najlepszych czekają cenne nagrody rzeczowe. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni: osoby fizyczne, szkoły, komitety rodzicielskie, restauracje, cukiernie, koła gospodyń wiejskich. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że pączki muszą zostać przygotowane wg beskidzkiej receptury, tzn. z powidłami śliwkowymi, ze spirytusem, muszą być smażone na smalcu.
Zgłoszenia przyjmowane są do 18 lutego w Wiślańskim Centrum Kultury, Pl.B. Hoffa 3, tel. 602 177 262, e-mail: kultura@wisla.pl.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy