Miasto Wisła - oficjalna strona

Sportowe sukcesy

3.03.2021

V edycja Pucharu Grupy Azoty oraz druga część Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach narciarskich odbyła się w Ustrzykach Dolnych. Dwa dni zawodów przy iście wiosennej aurze przyniosły zawodnikom WSS Wisła dwa medale w PGA.

Maja Kubaczka 16 miejsce

W weekend w niemieckim Oberhofie rozegrano FIS Cup w skokach narciarskich. W sobotnim konkursie Kacper Juroszek zajął trzydzieste drugie, a Arkadiusz Jojko - trzydzieste szóste miejsce. Pocieszeniem dla zawodników WSS Wisła jest fakt, że byli najlepsi spośród szóstki polskich reprezentantów. W drugim dniu zawodów Kacper Juroszek zajął dziewiętnaste miejsce. Arkadiusz Jojko w pierwszej serii zanotował upadek i ostatecznie został sklasyfikowany na pięćdziesiątej szóstej pozycji.

Drużyna ISWJ Wisła rozgromiła w sobotę na własnym parkiecie MKS MOS Katowice - 130:26 (35:9, 31:2, 28:10, 36:5) w meczu XV kolejki koszykarskiej Ligi Makroregionalnej Młodziczek. Podopieczne Justyny Pilch na trzy kolejki przed końcem rozgrywek praktycznie zapewniły już sobie prawo gry ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, a na 'wyciągnięcie ręki' mają także medal w rozgrywkach makroregionalnych.

Piotr Żyła zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie. W sobotnim konkursie na skoczni normalnej zawodnik WSS Wisła wyprzedził reprezentanta gospodarzy Karl Geigera oraz Słoweńca Anze Laniska. Więcej informacji o sukcesie wiślanina TUTAJ

1 marca na terenie kompleksu skoczzni narciarskich Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozpoczęły się zawody finałowe Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza. W ramach zawodów odbył się pierwszy konkurs skoków w ramach Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w skokach narciarskich, gdzie trzy medale zdobyli zawodnicy WSS Wisła. W kategorii juniorów zwyciężył Kacper Juroszek, a drugie miejsce zajął Arkadiusz Jojko, natomiast w kategorii juniorek srebrny medal wywalczyła Paulina Cieślar.
Dobry wynik uzyskali skoczkowie WSS Wisła w finałowych zawodach Lotos Cup Kids. Tu w gronie chłopców triumfował Kacper Wantulok, a drugi był Kevin Kubień, natomiast w rywalizacji dziewcząt na drugim stopniu podium stanęła Natalia Łupieżowiec. W drugim dniu zawodów rozegrano konkurs drużynowy w skokach narciarskich. W konkursie juniorów triumfowała reprezentacja Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, barw którego bronili Kacper Juroszek i Arkadiusz Jojko z WSS Wisła. Pozostałe miejsca na podium zajęły Tatrzański Związek Narciarski oraz AZS Zakopane. Świetny wynik zaliczyli wiślańscy zawodnicy w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w team sprincie w kombinacji norweskiej  I miejsce WSS Wisła 1 Miłosz Krzempek i Jakub Wisełka oraz III miejsce WSS Wisła 2 Grzegorz Mitręga i Gabriela Kukuczka.