Miasto Wisła - oficjalna strona

Żyła złoty, drużyna srebrna, Konderla z brązem

14.10.2019

Fantastycznie spisali się zawodnicy klubu WSS Wisła podczas rozgrywanych w ten weekend w Szczyrku letnich Mistrzostw Polski w Skokach Narciarskich kobiet i mężczyzn.

W konkursie indywidualnym złotym medalistą został Piotr Żyła, który w serii finałowej wylądował aż na 111 metrze. Natomiast w pierwszej próbie uzyskał 100 metrów. - Ta druga próba to był naprawdę fajny skok i super mi się leciało - mówi z uśmiechem na twarzy Piotr Żyła. - Jak wylądowałem, to myślałem, że jednak trochę zabrakło do zwycięstwa, ponieważ podparłem ten skok i plecami dotknąłem zeskoku, ale udało się i jestem bardzo szczęśliwy - dodaje złoty medalista.

Obok Żyły na podium stanęli reprezentanci klubu KS Eve-nement Zakopane. Tytuł wicemistrzowski zdobył Kamil Stoch (97,5 i 101 m), a brązowy medal zgarnął Stefan Hula (95,5 i 107 m). Z naszych zawodników na siódmym miejscu uplasował się Paweł Wąsek, na dziewiątym Aleksander Zniszczoł, dziesiątym Kacper Juroszek, dwunastym Tomasz Pilch,

W drużynówce na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy drugiego zespołu Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Artur Kukuła, Bartosz Czyż, Szymon Jojko i Tomasz Pilch. którzy skakali równo i daleko, i ku zaskoczeniu wszystkich zdobyli srebrny medal. Artur Kukuła skakał jako pierwszy i uzyskał 93,5 metra. Następnie na 102 metrze wylądował Bartosz Czyż. Szymon Jojko skoczył 98,5 metra, a kończący rywalizację Tomasz Pilch lądował na 99 metrze. - Nie spodziewaliśmy się tego, ale cieszymy się bardzo, że udało nam się stanąć na drugim stopniu podium - mówi z uśmiechem na twarzy Pilch. - Jesteśmy zadowoleni z naszego występu. Nie skupialiśmy się na wietrze i tym, co działo się na skoczni. Każdy z nas był skoncentrowany na tym, co ma do zrobienia - dodaje. - Jestem zadowolony z mojej próby, chociaż popełniłem błąd w powietrzu, bo za bardzo poszedłem w narty i następnie mnie puściło, dlatego miałem problemy z wylądowaniem - opowiada Tomasz Pilch. Ogromne szanse na złoty medal miała pierwsza drużyna WSS Wisła w składzie Kacper Juroszek, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, jednak po dyskwalifikacji Olka Zniszczoła zakończyła rywalizację ostatecznie na szóstym miejscu.

Mamy też pierwszą medalistkę z naszego miasta w konkursie pań. Brąz na skoczni Skalite za skoki na odległość 88,5 m oraz 91.5 m zdobyła Nicole Konderla. Tytuł mistrzyni przypadł Kindze Rajda, a wicemistrzyni Joannie Szwab.

Gratulujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom!!