Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła letem

szlaki turystyczne
Trasy rowerowe
Basen
koleje linowe

Szkolne wieści z Głębiec

10.12.2019

Zawody powiatowe w tenisie stołowym

7 listopada uczennice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wiśle wygrały zawody międzyszkolne w tenisie stołowym, przez co zakwalifikowały się do zawodów powiatowych. 19 listopada zwyciężczynie z klasy 6 – Zuzanna Kobiela i Katarzyna Bandurska pojechały na  zawody powiatowe, które odbyły się w Chybiu. Rozgrywki były na wysokim poziomie, a rywale trudni do pokonania. Ostatecznie uczennice klasy 6 zajęły 5 miejsce w powiecie. 21 listopada na zawody powiatowe pojechały dziewczyny z klasy 8 – Ewelina Pilch oraz Natalia Skiba. Rywalizacja była bardzo zacięta. Dziewczyny zakończyły ją na 2 miejscu. Zostały pokonane tylko przez rówieśniczki z Chybia. Zajęte drugie miejsce daje im możliwość gry na kolejnym etapie rozgrywek – etap rejonowy. Gratuluję serdecznie dziewczynom oraz życzę powodzenia i osiągania kolejnych wspaniałych sukcesów w rywalizacji sportowej.

Barbara Szot

 

Turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza

29 listopada reprezentacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wiśle pojechała na Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Wisła, który odbył się w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich. W zawodach wzięli udział uczniowie z klas 5-8.

W kategorii dziewczyn z klas 4-6 pojechała:

Zuzanna Kobiela i zajęła I miejsce

Aurelia Kardas - II miejsce

Wiktoria Cieślar - III miejsce

W kategorii chłopców z klas 4-6 pojechał:

Tomasz Cieślar, Paweł Cieślar, Krystian Wisełka i Piotr Wisełka.

W kategorii dziewczyn z klas 7-8 pojechała:

Ewelina Pilch i zajęła I miejsce

Natalia Skiba - II miejsce

Julia Nogowczyk - III miejsce

W kategorii chłopców z klas 7-8 pojechał:

Mateusz Cichy, Piotr Kowalski, Piotr Bestwina oraz Samuel Wrzecionko.

W klasyfikacji ogólnej Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Wiśle zajął II miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratuluję udziału oraz odniesionych sukcesów oraz życzę powodzenia w dalszych rozgrywkach i rywalizacji sportowej.

Barbara Szot

 

Konkurs Recytatorski w ZSP Wisła - Głębce

„Niektórzy lubią poezję”  - tak brzmiało motto Szkolnego  Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w ZSP nr 1 dnia 14.11.2019r. I może rzeczywiście jest tak, jak mówiła Pani Wisława Szymborska:

Niektórzy –
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość.
Nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.

Jednak u nas jest zupełnie odwrotnie. Wśród naszych uczniów można zaobserwować ogromne zainteresowanie poezją, ale nie tylko poezją. Podobnie rzecz ma się z prozą. Było to widoczne w tegorocznej odsłonie konkursu, w której wzięło udział w sumie: 39 osób.

A o to wyniki:

  1. w kategorii klas 1-3 I miejsce zajęła Lena Pączko, II: Maja Szarzec, III: Tomasz Szmid;
  2. w kategorii klas 4-6 I miejsce: Dominika Cichy, II: Tomasz Cieślar, III: Adam Polok.
  3. w kategorii klas 7-8: I miejsce: Marianna Zduniak, II: Samuel Wrzecionko, III: Ewelina Pilch.

Dziękuję WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że nasz konkurs był naprawdę wyjątkowy: najpierw Pani Dyrektor Barbarze Stefańskiej za wszystkie rady i wskazówki, i ogólnie za ogromną pomoc oraz wsparcie, Pani Renacie Brodzie za pomoc, życzliwość i poświęcenie swojego wolnego czasu, Pani Weronice Karch za przygotowanie dyplomów pamiątkowych dla dzieci , Radzie Rodziców za słodki prezencik dla każdego uczestnika, Pani Agnieszce Pliszczyńskiej za przygotowanie pięknej dekoracji i pracę jury, Pani Grażynce Poloczek za pracę w jury i wszelką życzliwość oraz Pani Basi Shott za udostępnienie (z szerokim uśmiechem) sali gimnastycznej na czas konkursu. 

Dziękuję raz jeszcze. Bez Was by się to nie udało

Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego wzięli udział w XXVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim im. Ludomiry Krop, który odbył się dnia 02.12.2019r. Tam również nasi uczniowie nie zawiedli, osiągając bardzo wysokie lokaty:

  1. w kategorii klas 1-3 I miejsce zajęła Lena Pączko;
  2. w kategorii klas 4-6 I miejsce zajął Adam Polok, zaś Dominika Cichy została wyróżniona;
  3. w kategorii klas 7-8: II miejsce zajął Samuel Wrzecionko.

W tym miejscu również pragnę podziękować rodzicom naszych laureatów za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu. Mam świadomość, że bez Państwa pomocy nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Jestem Wam bardzo wdzięczna.

Serdecznie zapraszam do kolejnej edycji konkursu recytatorskiego, która już niebawem, bo za niecały rok.

Agnieszka Paluszkiewicz

 

Wycieczka do Oświęcimia 

Dnia 19 listopada uczniowie klasy 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiśle Głębcach wraz z opiekunami Grażyną Bujok oraz Natalią Płomieńską- Krzak uczestniczyli w wycieczce do Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu.

  Oto relacja jednej z uczennic: „Pojechaliśmy tam, aby poznać bliżej tragedię, która dotknęła wielu z naszych rodaków oraz innych narodów, w szczególności Żydów. Pierwszą rzeczą, którą pokazał nam przewodnik, była brama wejściowa do obozu Auschwitz z napisem „Arbeit macht frei”, co w języku polskim znaczy „Praca czyni wolnym”. Jakże mylne pojęcie! Później zwiedzaliśmy teren obozu. Były tam baraki, w których stłaczani setki więźniów, „łaźnie”, czyli tak naprawdę zakamuflowane komory gazowe, piece krematoryjne do palenia ludzi oraz inne zabytkowe rzeczy. W jednym z baraków była ekspozycja dotycząca dowodów rzeczowych tejże zbrodni, jaką było mordowanie ludzi lub praca w wykańczających warunkach. Dowodami były resztki mienia zamordowanych- buty, garnki, walizki.

  Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie Birkenau. Znajdowały się tam baraki, oddzielone drutem kolczastym pod napięciem. Różne części obozu były nazywane przez więźniów: bogatszy- Kanada, biedniejszy- Meksyk. Był tam rów, który kopali więźniowie polityczni. Na torach przebiegających przez obóz stał wagon, którym jechali na pewną śmierć. Na tej samej bocznicy kolejowej dokonywano selekcji Żydów- kobiety, dzieci, mężczyźni. Ci, który uznano za zdolnych do pracy, umieszczani byli w obozie. Pozostali, a była to zdecydowana większość transportu, byli kierowani na śmierć w komorach gazowych. W takich komorach mieściło się około 1500 więźniów. SS- mani wrzucali tam cyklon B, który w kontakcie z powietrzem tworzył gaz. Po 20 minutach przebywania w takiej komorze nikt już nie wychodził żywy.

  Moim zdaniem wycieczka była nam bardzo potrzebna do zrozumienia, jak wielka tragedia zdarzyła się w Auschwitz- Birkenau. Pomogło nam to zrozumieć historią dokładniej oraz zmusiło do refleksji”.

  Wycieczka poprzedzona była spotkaniem z Panią Prezes Fundacji „Brama Nadziei”, która opowiedziała uczniom o Holokauście i zapoznała z tragicznymi wydarzeniami sprzed kilkudziesięciu lat, które na zawsze naznaczyły oświęcimską ziemię.

                                                                 Oliwia Podżorska- uczennica klasy 8, Grażyna Bujok

 

 

Szkolny turniej zabaw

6 grudnia  2019 odbył się szkolny turniej zabaw dla uczniów klas 1-4, przygotowany przez nauczycieli WF. Dzieci były dobrze przygotowane i turniej udało się przeprowadzić bardzo sprawnie. Dzieci rywalizowały w swoich klasach podzielonych na grupy. Było dużo udanej zabawy i bardzo dobra rywalizacja. Zabawy przebiegały w koleżeńskiej atmosferze. Na zakończenie zawodów uczniowie otrzymali dyplomy, słodkości i soczki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za wsparcie Radzie Rodziców.

Katarzyna Radwan

 

Nasze spotkanie ze Stasiem i Nel…

03.12.2019r. klasy 6 z ZSP nr 1 w Wiśle-Głębcach miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Wybraliśmy się do Bielskiego Centrum Kultury, by obejrzeć spektakl teatralny przygotowany przez Beskidzką Agencję Artystyczną pt. „Przygody Stasia i Nel na Czarnym Lądzie”. Czy nam się podobało? Oczywiście że tak!

Spektakl zrobiony jest z rozmachem w formie muzycznego widowiska z układami tanecznymi. W widowisku również wykorzystano, oprócz tradycyjnej, profesjonalnej scenografii, możliwości projekcji multimedialnej, aby barwnie przybliżyć młodemu widzowi krajobraz i miejsca, w których będzie rozgrywała się akcja przedstawienia.

Spektakl jest osadzony w konwencji wspomnień Stasia i Nel, co w rezultacie umożliwia przedstawienie wybranych wątków fabuły obszernej powieści Henryka Sienkiewicza. Geneza spektaklu skupia się na motywach porwania Stasia i Nel, sytuacji ojców kiedy to dowiadują się o uprowadzeniu dzieci, relacjach z Beduinami w trakcie uprowadzenia, wizycie u Mahdiego, ucieczce z rąk fanatycznych arabskich porywaczy, podróży z Kalim i Meą oraz szczęśliwemu zakończeniu wędrówki Stasia i Nel.

Dzięki animacjom i projekcjom filmowym, spektakl nabrał bardzo dynamicznej formy scenicznej, a obcowanie z lekturą dostarcza widzowi niezapomnianych wrażeń estetycznych.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia!

Agnieszka Paluszkiewicz i uczniowie klas 6


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy