Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Liga 6: ePompa liderem

28.05.2019

W ostatni piątek odbyła się druga kolejka piłkarskiej ligi 6 o Puchar Burmistrza Miasta Wisła.

Punktualnie o 18:00 na boisko wiślańskiego orlika wybiegły drużyny FC Sęki oraz ePompa. Przy dość wyrównanym spotkaniu na pierwszą bramkę trzeba było trochę poczekać. Pod koniec pierwszej połowy celny strzał oddał Mirosław Wałach, któremu nie sprostał broniący Przemek Szalbót z FC Sęki. Druga część spotkania była dość bogata w kolejne bramki. Zdobywcą drugiego gola był kapitan drużyny ePompy Aleksander Partyka. Kolejne punkty zdobył Jakub Głuszak. Końcówka drugiej połowy należała już jednak do zawodników FC Sęki, celne strzały w kierunku broniącego Kacpra Fiedora oddali Michał Jopek oraz Kamil Cieślar. Jednak nie pozwoliło to na wyrównanie punktów. Ostatecznie wynik spotkania 2:3.

W drugim spotkaniu zmierzyli się zawodnicy eMeR-Boys (FC Buszmeni) oraz FC Malinka. Pierwsza połowa meczu nie dawała przewagi punktowej. Rozstrzygnięcie nastąpiło w dynamicznej drugiej części. Bramkarz FC Malinki pięciokrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki dwukrotnie za sprawą celnych strzałów Roberta Kędziora (34’, 39’) oraz Mateusza Wantuloka (21’,26) i jedna za sprawą bramki samobójczej Piotra Procnera. Wynik piłkarskiego zmagania   eMeR-Boys (FC Buszmeni) - FC Malinka 5:0.

W kończącym spotkaniu debiutowali pauzujący zawodnicy z 1. kolejki OSP Wisła Centrum oraz Czarne - Łabajów Nadleśnictwo. Przeciwnik nie dał długo czekać na pierwsze cele trafienie. Broniący bramki Adam Polok już na początku pierwszej części musiał przyznać wyższość drużyny przeciwnej za sprawą Samuela Pilcha (8’). Kolejne bramki padały dość często i ostatecznie „gęsto” Salomon Pilch, Hubert Marekwica oraz wicemistrz strzelców z ubiegłego sezonu Jakub Jurosz kończący mecz zaliczając pierwszego w tym sezonie hat-tricka. W czasie sportowej rywalizacji przyznano również pierwszą żółtą kartkę dla Grzgorza Podżorskiego z OSP Wisła Centrum. Ostatecznie Czarne - Łabajów Nadleśnictwo - OSP Wisła Centrum 6:0