Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Piotr Żyła punktuje w Niżnym Tagile

4.12.2017

Oto kolejna porcja wyników sportowych, jakie wiślańscy atleci osiągali w minionym tygodniu.

W dniach 2-3 grudnia w miejscowości Nizny Tagił odbyły się kolejne dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem była to rywalizacja indywidualna. Piotr Żyła (WSS Wisła) w pierwszych zawodach zajął 10. miejsce. Zwyciężył reprezentant Niemiec Richard Freitag.
Wyniki - skocznia HS-134 (K-120):

1 Richard Freitag Niemcy 267,5 pkt. 135,0 i 137,0 m
2 Daniel Andre Tande Norwegia 266,9 pkt. 141,0 i 134,0 m
3 Johann Andre Forfang Norwegia 264,3 pkt. 129,0 i 141,5 m
10 Piotr Żyła Polska 243,8 pkt. 128,0 i 129,5 m

W drugim konkursie Piotr Żyła (WSS Wisła) zajął 16. miejsce, a zwyciężył reprezentant Niemiec Andreas Wellinger.

1 Andreas Wellinger Niemcy 275,7 pkt. 132,0 i 133,5 m
2 Richard Freitag Niemcy 270,9 pkt. 131,0 i 138,0 m
3 Stefan Kraft Austria 263,5 pkt. 128,0 i 133,5 m
16 Piotr Żyła Polska 240,6 pkt. 121,5 i 131,0 m

W dniach 2-3 listopada w norweskim Lillehammer odbyły się zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W pierwszych - sztafecie drużynowej (4x1 skok - skocznia HS-98 / bieg - 4x5 km), reprezentacja Polski w składzie: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak i Paweł Twardosz zajęła 10. miejsce. Biało-czerwoni do zwycięskiej ekipy Norwegów stracili 4 minuty i 23 sekundy. Z kolei w zawodach indywidualnych (1 skok - skocznia HS-140 / bieg na 10 km) Paweł Słowiok zajął 40. miejsce, a Adam Cieślar po raz drugi w tym sezonie, nie przebrnął eliminacyjnego konkursu skoków (zajął w nim 49. miejsce). Wygrał Norweg Espen Andersen.

2 grudnia w Bielsku-Białej odbył się 5. Bieg Mikołajkowy. Najlpeszy wśród wiślan był Łukasz Mach, który zajął 57. lokatę. W kategorii M-40 nasz zawodnik był 12. Z kolei dzień później, 3 grudnia, w 3. Biegu Mikołajkowym z Nadzieją, który także odbył się w Bielsku-Białej, 90. miejsce zajął Ryszard Cieślar (48. miejsce w grupie M 18+), 148. był Stanisław Boś (4. miejsce w grupie M 8-10), a 149. Iwona Boś (35. miejsce w grupie K 18+).

30 listopada Drużyna InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski pokonała Besiktas JK Stambuł 71:65 w meczu szóstej i zarazem ostatniej kolejki fazy grupowej EurocCup w koszykówce kobiet. Pomimo tego zwycięstwa polski zespół nie awansował do dalszej fazy rozgrywek. Natomiast niezłe spotkanie rozegrała Magdalena Szajtauer z Wisły, która zdobyła 6 punkt, zebrała 7 piłek oraz zanotowała 3 asysty.

28 listopada w Chybiu rozegrano Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Zawodach w Tenisie Stołowym. W rywalizacji dziewcząt 9. miejsce zajęła reprezentacja ZS-P nr 1 Wisła Głębce, a wśród chłopców 6. lokatę wywalczyli reprezentanci ZS-P nr 2 Wisła Malinka.