Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: sukcesy Jakuba Glajcara i Tymoteusza Cienciały

19.09.2016

W minionych dwóch tygodniach wiślańscy sportowcy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na wielu arenach. Oto przegląd ich dokonań:

• W dniach 10-11 września w norweskim Lillehammer odbyły się dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W zawodach nieźle zaprezentowali się zawodnicy WSS Wisła. Aleksander Zniszczoł zajmował 16. i 14. miejsce, a debiutujący w zawodach tej rangi Paweł Wąsek był 20. i 38. Triumfowali Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng i Niemiec Markus Eisenbichler.
  • 10 września w Katowicach odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Ju-Jitsu. Maksymilian Łowczyński (UKS Centrum Wisła) uplasował się na 3. pozycji w kategorii juniorów do 55 kg. Blisko podium był także drugi z zawodników wiślańskiego klubu Jeremiasz Bujok, który ostatecznie zajął 5. miejsce w kategorii juniorów do 73 kg.
  • Krzysztof Hatlas zajął 335. miejsce w 34. PKO Maraton Wrocław, który odbył się 11 września w stolicy Dolnego Śląska.
  • W dniach 17-18 września w aystriackim Stams odbyły się kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Aleksander Zniszczoł zajmował w nich 19. i 38. miejsce, a Artur Kukuła był 51. i 47. Dwukrotnie triumfował Niemiec Markus Eisenbichler.
  • Tymoteusz Cienciała z WSS Wisła odniósł trzecie zwycięstwo w osiemnastej edycji Dziecięcego Turnieju Czterech Skoczni. 17 września w niemieckim Ruhpolding wiślanin triumfował w gronie ośmiolatków.
  • Natalia Bury z WSS Wisła zajęła 6. miejsce w kategorii Juniorek w biegu na dystansie 5 km techniką dowolną podczas rozegranych 17 września w Istebnej XIII Międzynarodowych Zawodów w biegach na nartorolkach "Beskidy bez Granic". W grupie Junior C na tym samym dystansie 8. lokatę zajął Mateusz Małyjurek, również zawodnik WSS.
  • Nieźle zaprezentowali się zawodnicy WSS Wisła w konkursie FIS Cup w skokach narciarskich, który rozegrano 17 września w niemieckim Hinterzarten. Paweł Wąsek zajął 3., a Tomasz Pilch 9. miejsce. Trzeci z wiślańskich skoczków, Bartosz Czyż został sklasyfikowany na 42. pozycji. W drugim dniu zmagań, 18 września, paweł Wąsek był 21., Tomasz Pilch 44., a Bartosz Czyż 47.
  • 18 września w Bystrej odbyły się zawody Rollsprint 2016, zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. 6. miejsca w swoich kategoriach zajmowali Natalia Bury (Juniorki A) i Mateusz Małyjurek (Junior C) z WSS Wisła.
  • 18 września w Wiśle odbyły się zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Na średnim dystansie triumfował reprezentant gospodarzy Jakub Glajcar ze swoim psem Azirem. Tuż za nim na metę przybiegł kolejny wiślanin Radosław Troszok, startujący wespół z Prisem. W pozostałych kategoriach zwyciężyli: Marzka Janerka-Moroń (Bryś), Sebastian Smoleń (Kiara), Hanna Marszałek (Nela), Sylwia Skornąg (Hash, Timon) oraz Edyta i Maciej Głowaccy (Thiago Wilcze Gniazdo).
  • 18 września w Wiśle odbył się VII Bieg na Stożek. Na trasie liczącej 6 km triumfował Przemysław Krupa z Chybia, który na podium wyprzedził Zbigniewa Szatanika z Glinki i Marcina Gajdę z Tychów. Najlepszy z wiślańskich zawodników Janusz Malczyk ukończył rywalizację na 16. pozycji. Wśród Pań najszybsza była Agnieszka Chwałek z Czechowic-Dziedzic.