Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Tomasz Pilch odzyskał pozycje lidera PK

15.01.2018

Przedstawiamy wyniki osiągane przez wiślańskich sportowców w minionym tygodniu.

Tomasz Pilch zajął 4. miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który rozegrano 10 stycznia w austriackim Bischofshofen. Dzięki temu zawodnik WSS Wisła odzyskał przodownictwo w klasyfikacji generalnej PK. Jego klubowy kolega Aleksander Zniszczoł został sklasyfikowany na 7. pozycji. Triumfował Norweg Tom Hilde. Dzień później, 11 stycznia, Tomasz Pilch zajął 5., a Aleksander Zniszczoł 11. miejsce. Zwyciężył reprezentant Niemiec, David Siegel.

W dniach 12-14 stycznia we włoskim Val di Fiemme rozegrano zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W pierwszej konkurencji (1 skok - HS-135 / bieg na 10 km) wygrał reprezentant Norwegii Joergen Graabak, natomiast Paweł Słowiok i Adam Cieślar nie zdołali wywalczyć punktów, zajmując odpowiednio 37. i 38. miejsce. W drugiej - sprincie drużynowym (2 x 1 skok - HS-135 / bieg 2 x 7,5 km), Paweł I Adam zajęli 11. lokatę. Zwyciężyli reprezentanci Niemiec Vinzenz Geiger i Eric Frenzel. Z kolei w trzecim dniu zmagań (1 skok - HS-135) / bieg na 10 km) Adam Cieślar był 33., natomiast Paweł Słowiok po słabym skoku zrezygnował z biegu i nie został sklasyfikowany. Wygrał Niemiec Jan Schmid.

Pięciu zawodników WSS Wisła wzięło udział w konkursie FIS Cup w skokach narciarskich, który rozegrano 13 stycznia w Zakopanem. Z nich najlepiej zaprezentował się Bartosz Czyż, który zajął 6. miejsce. Pozostali zawodnicy z wiślańskiego klubu zajmowali następujące lokaty: 16. Paweł Wąsek, 41. Kacper Juroszek, 60. Artur Kukuła, 63. Szymon Jojko. Wygrał Austriak Maximilian Steiner. Z kolei w drugim konkursie, 14 stycznia, Bartosz Czyż zajął 7. lokatę, Paweł Wąsek był 14., Kacper Juroszek 37., Szymon Jojko 50. a Artur Kukuła 60. Triumfował Austriak Stefan Huber.

Jakub Glajcar z Wisły zajął 4. miejsce w 11. Biegu Spełnionych Marzeń, który odbył się 13 stycznia w Mysłowicach. Zwyciężył Marokańczyk Abderrahim Elasri.

Piotr Żyła (WSS Wisła) zajął 19. miejsce w pierwszym w tym sezonie konkursie lotów narciarskich, zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata, które rozegrano 13 stycznia na skoczni Kulm niedaleko austriackiej miejscowości Bad Mitterndorf. Zwyciężył reprezentant Norwegii Andreas Stjernen. Drugi konkurs zaplanowany na 14 stycznia z powodu silnego wiatru został odwołany.