Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wieści z "Jedynki"

29.06.2020

Wakacje, wakacje! Po trudach nauki zdalnej, narzuconej przez panującą na świecie pandemię, nadszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek. Jednak zanim uczniowie mogli oddać się letniemu leniuchowaniu, ostatni miesiąc nauki niósł ze sobą jeszcze wiele wyzwań, ciekawych projektów oraz nagród za ciężką, całoroczną pracę.

Dzień Dziecka AD 2020

            Pierwszy czerwca…  święto wszystkich małych i dużych dzieci,  w 2020 roku odbywał się dosyć nietypowo. Zamiast imprez organizowanych dla całej społeczności szkolnej, jak to miało miejsce  w ubiegłych latach, wychowawcy i nauczyciele zmuszeni byli do świętowania ze swoimi podopiecznymi tego dnia w formie online. Wśród atrakcji dla uczniów znalazły się quizy, konkursy oraz ciekawe prezentacje na temat praw dziecka oraz sposobu jak bezpiecznie świętować ten wyjątkowy dzień.

Lektura w pudełku

Jak zaktywizować ucznia, aby nie zasnął w czasie lektury? Można zaproponować mu wykonanie pudełka, które ukryje w sobie przedmioty związane z treścią czytanej książki. Chyba wszyscy już słyszeli o modzie na pudełkowe jedzenie! Wydaje się, że w ostatnim czasie świat oszalał na tym punkcie.  Opracowane są nawet diety pudełkowe. I właśnie ta pudełkowa moda stała się inspiracją dla lekcji polskiego poświęconych lekturze „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa.

Zadanie uczniów polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu niezwykłej szafy, w której mieli umieścić rozmaite wiadomości o lekturze: ciekawostki, zagadki lub wyzwania. Projekt mogli wykonać dowolnie, ograniczała ich tylko własna wyobraźnia – zamknięta w rzeczonym pudełku, które w tym konkretnym przypadku miało przybrać formę szafy, tajemnego przejścia do magicznej krainy Narnii. Efekty były iście zdumiewające. Uczniowie bardzo starannie podeszli do zadania, a ich prace charakteryzowały się ogromną fantazją i kreatywnością. To było wspaniałe wyzwanie!

„THE BIG CHALLENGE”

            W tym konkursie z języka angielskiego o zasięgu ogólnopolskim uczestnicy rywalizowali w obrębie regionów. Uczniowie z „Jedynki”: Tomasz Glajcar 4a, Zofia Wiencek 5b, Pola Jancarczyk 5b, Wojciech Sikora 6a, Szymon Szturc 6b, Jan Pawlak 7a, Werdi Ali 7a, Daniel Stasiak 7a, Marek Juroszek 7a, Nadia Cieślar 8b, Emilia Raszka 8b, Daniel Heczko 8a, Piotr Szturc 8a, Gustaw Molin 8a, Martyna Gabryś 8a, Magdalena Pilch 8a, Kacper Niemczyk 8a, zdobyli w swoich poziomach wiedzy dobre miejsca, a najwyższe zajęła Maja Soszka (8a) – była 9 w regionie. Z kolei Antoni Leśniewski (6b) zajął miejsce 10 .

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny"

W dniach 2 – 4.06.20 odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. Bieżąca edycja została przeprowadzona zdalnie za pośrednictwem platformy dzwonek.pl . W naszej szkole udział w konkursie brali uczniowie kl. IV w kategorii MALUCH, uczniowie kl. V-VI w kategorii BENIAMIM oraz uczniowie kl. VII - VIII w kategorii KADET. Wyróżnienia otrzymali: Szymon Szturc kl.6B, Patryk Kotula kl.7, Daniel Heczko kl.8A.

XIV Olimpiada Informatyczna Juniorów

W dniu 10.08.2020 w naszej szkole Daniel Heczko uczeń klasy 8a weźmie udział w XIV Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. W rygorze sanitarnym przez cztery godziny będzie się zmagał z zadaniami z programowania. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Projekt: „Wychowanie fizyczne = physical education”

            W czerwcu uczniowie klasy sportowej – 5a, wzięli udział w projekcie realizowanym zdalnie na temat dwujęzyczności w sporcie. Uczniowie pracowali w grupach, które samodzielnie opracowywały obrazkowy słownik angielsko – polski. Celem projektu było zaznajomienie uczniów z anglojęzycznymi nazwami ćwiczeń, dyscyplin sportowych oraz słownictwa dotyczącego ruchu i kierunku, które stanowiło uzupełnienie treści realizowanych na lekcjach języka angielskiego. Projekt jest wprowadzeniem do realizacji zajęć wychowania fizycznego metodą „CLIL” (Content and Language Integrated Learning), która zakłada nauczanie treści przedmiotowych wraz z doskonaleniem i nauczaniem języka obcego.

Egzamin ósmoklasisty

            W tym nietypowym roku pod względem sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych, pewnym powrotem do „normalności” był egzamin ósmoklasisty, który odbył się w tradycyjnej formie jednak z zachowaniem pełnych obostrzeń sanitarnych. W okresie od 16 do 18 czerwca uczniowie klas ósmych zmagali się kolejno z pytaniami z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Mimo wszystkich zaleceń i obostrzeń sanitarnych uczniowie przystąpili do egzaminu w dobrych nastrojach. Sama procedura egzaminacyjna nie różniła się od poprzednich edycji, a cały egzamin w SP 1 w Wiśle przebiegł sprawnie i bez zakłóceń.

Działania Samorządu Uczniowskiego

Ostatni miesiąc nauki został również wzbogacony o świetne inicjatywy uczniowskiego samorządu szkolnego. Pierwszą był konkurs na temat flag Europy, podczas którego uczniowie odpowiadali na 50 pytań przygotowanych przez Kacpra Piszczka z klasy 5a, dotyczących wiedzy o Europie. Największą wiedzą o europejskich symbolach narodowych wykazali się dwaj uczniowie klas ósmych: Oliwer Strycki i Piotr Szturc, którzy zdobyli 100 punktów na 100 możliwych – Gratulujemy!

Natomiast drugim projektem przygotowanym przez SU był internetowy „Escape room”, do rozwiązywania którego zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie (link znajduje się na szkolnej stronie portalu Facebook). „Pokoje” z zagadkami przygotowali uczniowie z opiekunką samorządu Panią Ewą Śmiałkowską, którzy wykazali się nie lada pomysłowością i „przebiegłością”. Gorąco zachęcamy do spróbowania swoich sił w „ucieczce” J

Zakończenie roku szkolnego

            Pandemia, wpłynęła na wszystkie sfery ludzkiego życia na całym świecie, nie inaczej było również w naszej szkolnej społeczności. Zakończenie roku również zostało dostosowane do wymogów sanitarnych, a odbywające się co roku uroczyste zakończenie roku musiało zostać zmienione. Każda klasa kończyła rok szkolny o wyznaczonej godzinie aby zachować rygor sanitarny. Uczniowie odbierali świadectwa z rąk wychowawców, a nagrody i świadectwa z wyróżnieniem wręczyła Pani Dyrektor Gabriela Polok – Otawa. Koniec roku szkolnego rodzi również pytania jaki będzie kolejny rok edukacji, jednak o tym dowiemy się na sto procent dopiero we wrześniu, a teraz czas na zasłużony odpoczynek.

W związku z zakończeniem zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle pragnie podziękować za trud i zaangażowanie, jakie Państwo wkładaliście w zdalną edukację Waszych dzieci. Doceniamy wsparcie i poświęcony czas, równocześnie dziękując za wyrozumiałość, cierpliwość, wszelkie uwagi na temat pracy szkoły i porady w tym jakże trudnym dla wszystkich czasie. Bez Państwa pomocy nie udałoby się osiągnąć tak wiele w nauczaniu zdalnym Państwa pociech.

Życzymy zatem wszystkim dobrego odpoczynku, zdrowych i szczęśliwych wakacji.

 

M. Kotowicz


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3