Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

W Muzeum Beskidzkim im. A. Podżorskiego w Wiśle prezentowana jest wystawa „Kolorowe 30 lat Wiślan”.
Są to prace członków „Grupy Twórców Wiślanie”, stowarzyszenia które w 2021 roku obchodzi jubileusz 30 – lecia powstania.
Na wystawie można obejrzeć malarstwo, rzeźbę, haft…

Wystawy malarstwa na deptaku naprzeciw „Galerii u Dziadka” w terminie lipiec - wrzesień 2021

Organizator: Vis-GAL „Galeria u Dziadka” Joanna Szołtysek Kuczyńska

Jakub Różalski - Polski artysta koncepcyjny, malarz, ilustrator, twórca alternatywnego uniwersum 1920+. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu. Ceniony zarówno w kraju jak i na świecie. Największą inspiracją zawsze było dla niego: codzienne życie, kino, historia, dzika przyroda, wieś, oraz malarstwo przełomu XIX początku XX wieku. Jego obrazy cechuje Miłośnik…

Wystawę "Wisła na łamach dawnej prasy" będzie można podziwiać do 31 lipca 2021 r.

Rusza wystawa plenerowa “Wiślańki zieliny”

Tematem są wiosenne zioła występujące we florze Wisły i okolic, dawniej używane w medycynie ludowej i kuchni. Zwiedzając wystawę dowiecie się jak wyglądają poszczególne gatunki, jakie mają właściwości oraz które części roślin stosowane były w lecznictwie.

Może się nawet okazać, że niektóre “zieliny” rosną w…

Jaka jest proza Jerzego Pilcha wiedzą wszyscy jego sympatycy. Pełna ironii, z ogromną dozą humoru, ale też i tkliwości. Jeśli jesteście ciekawi, jakie powstały dzieła sztuki inspirowane twórczością tego cenionego pisarza,…

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zaprasza na wystawę prac Anity Cieślar pt. „W czerni i bieli”.
Anita Cieślar studentka IV roku architektury na Politechnice Śląskiej. Rysuje od zawsze, pierwsze lekcje pobierała w wieku 14 lat. Wtedy rysowała głównie martwą naturę i portrety. Na krótko przed maturą…

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3