W Galerii Stowarzyszenia „Grupa Twórców Wiślanie” można w niej zobaczyć twórczość wiślańskich artystów. Większą część prezentowanych prac i pamiątek można zakupić.
Galeria cieszy się dużym powodzeniem u turystów, o czym świadczą wpisy do księgi pamiątkowej. Wyroby twórców cieszą oko zwiedzających którzy zachwycają się różnorodnością i niepowtarzalnością pomysłowych prac.
Do…
Galeria znajduje się na Oazie, zaraz obok ronda. Można w niej podziwiać wszystkie trofea jakie zdobył Adam Małysz na zawodach różnej rangi, od krajowych po międzynarodowe. Wśród bardzo licznych eksponatów najcenniejsze to medale zdobyte podczas Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City i Vancouver oraz podczas Mistrzostw Świata a także Kryształowe…
Miejsce odwiedzane przez ludzi szukających wrażeń innych niż te codzienne, gdzie można obejrzeć namalowane sny, marzenia a czasami rzeczywistość widzianą oczami kogoś innego. Tu można na chwilę zwolnić bieg codzienności, przysiąść, rozmarzyć się, docenić zdolności i fantazję naszych bliźnich. Miejsce do którego przychodzimy okazjonalnie, czasami przez przypadek...a potem nieraz wracamy,…
Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego w Wiśle znajduje się w centrum miasta w dawnej karczmie z 1794 roku. To piętrowy budynek o kamienno-ceglanych murach i dwuspadowym dachu krytym gontem, z piwnicami. Muzeum Beskidzkie, będące od początku istnienia oddziałem Muzeum w Cieszynie, otwarte zostało 16 sierpnia 1964 r. w czasie I…
Wisła to miejscowość z bogatymi tradycjami narciarskimi, sięgającymi XIX wieku. Ogromny rozgłos przyniósł miastu jego najsławniejszy mieszkaniec – Adam Małysz, multimedalista w skokach narciarskich. Będąc w Wiśle warto więc odwiedzić Muzeum Narciarstwa, które znajduje się w obiekcie „Zimowit”. Zawiera bogatą kolekcję sprzętu narciarskiego i starych nart (wśród nich narty z…
Muzeum Spadochroniarstwa znajduje się w obiekcie Agawa. Zostało otwarte w 2003 roku w przeddzień 60. rocznicy lądowania w kraju ppor. Adolfa Pilcha i 62. pierwszego zrzutu cichociemnych w Dębowcu. Prezentuje zbiory gromadzone od 1978 roku. To największa ekspozycja zbiorów w zakresie spadochroniarstwa. W izbie znajdują się wszelkie pamiątki związane z…
Muzeum Turystyki w Beskidzie Śląskim znajduje się na Polanie Przysłop pod Baranią Górą, przy Baraniogórskim Ośrodku Kultury Turystyki Górskiej PTTK "U Źródeł Wisły". Mieści się w małym drewnianym budyneczku z 1951r. Otwarte zostało w 1994 roku dzięki staraniom osób z Sekcji Baraniogórskiej KTG PTTK, w tym Edwarda Moskały, który był…
Muzeum Magicznego Realizmu zostało otwarte 26 kwietnia 2017 roku. Ponad 300 obrazów, rzeźb i grafik czołowych, polskich twórców surrealizmu, a także izba poświęcona Julianowi Ochorowiczowi – to wszystko miłośnicy sztuki i historii znajdą w odrestaurowanym budynku „Ochorowiczówki” w Wiśle. Muzeum Magicznego Realizmu jest największą tego typu instytucją w Europie i…
Pracownia Rzeźby oraz Ogród Sztuki JanosikArt to idea, która przedstawia Państwu niebanalny etnodesign zakorzeniony w kulturze ludowej i duchowej Karpat.
Zajmujemy się szeroko pojętym snycerstwem ludowym m.in. w „Stylu Zakopiańskim”, oczywiście wychodząc naprzeciw każdemu rzeźbiarskiemu wyzwaniu tak aby sprostać wymaganiom i pomysłom Klienta.
Produkt, który oferujemy czyli ręcznie rzeźbione balustrady,…
Stolica Pradziadków Muzeum Wiślańskiej Kuchni Regionalnej to miejsce wyjątkowe!
Do Wisły przyjeżdżasz Drogi Gościu odpocząć, pochodzić po górskich szlakach, poszaleć na stoku. A skoro już tu jesteś, obowiązkiem wręcz jest skosztowanie góralskiej kuchni. Pierwsza myśl to pewnie kwaśnica lub porządny kawał schabu w kapuście. Takie danie dostaniesz wszędzie od Beskidu…