Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wystawa Fundacji Lepszy Świat

Rozpoczęcie imprezy: 2020-02-20
Zakończenie imprezy: 2020-03-20
Miejsce imprezy: Wiślańskie Centrum Kultury
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury

W dniach od 20 lutego do 20 marca 2020 r. w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury oglądać będzie można wystawę fotografii poświęconą zwierzętom znajdującym się pod opieką Fundacji "Lepszy Świat" z Cieszyna.

POMOC DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI „LEPSZY ŚWIAT”
W czasie trwania wystawy do siedziby Wiślańskiego Centrum Kultury można przynosić koce, ręczniki, poszwy i poszewki, akcesoria dla psów (szelki, smycze, obroże), zabawki dla psów i kotów, drapaki, podkłady higieniczne, żwirki i karmy.
Zebrane rzeczy zostaną przekazane Fundacji “Lepszy Świat”.

Ponieważ pod opiekę Fundacji bardzo często trafiają zwierzęta chore, szczególnie potrzebna jest karma weterynaryjna. Z kolei ze zdrowymi przy zmianie diety zdarzają się problemy zdrowotne, dlatego Fundacja stara się trzymać karm sprawdzonych i dobrych. Poniżej lista najbardziej potrzebnych karm, ale oczywiście wdzięczni będziemy za każdą, nawet najmniejszą i pojedynczą puszeczkę, czy też pluszową myszkę.

 

KOTY:

Purina Cat Chow Adult Salmon & Tuna, łosoś i tuńczyk

Purina Cat Chow Adult Chicken & Turkey, kurczak i indyk

Purina Cat Chow Kitten, kurczak

Purina Veterinary Diets Feline EN – Gastrointestinal

 

MOKRE:

Puszki Animonda Integra Protect Adult Sensitive, indyk I ryż

Puszki Royal Canin Babycat Instinctive Mousse

Puszki MAC´s Cat karma dla kota (szczególnie kaczka, indyk, kurczak)

Puszki Feringa (szczególnie kurczak, indyk, łosoś i indyk)

Puszki Grau bez zbóż (szczególnie indyk, łosoś i makrela)

Puszki Animonda Carny

Puszki Animonda Kitten

Puszki Granata Pet

Puszki Smilla

Puszki Butchers Classic

Puszki Kitty Premium

 

WETERYNARYJNE:

Royal Canin Gastro Intestinal Moderate Calorie Veterinary

Royal Canin Intestinal Moderate Calorie Veterinary Diet

Royal Canin Veterinary Diet - Gastro Intestinal S/O GI 32

 

PSY:

Purina Dog Chow Adult Chicken, kurczak

Purina Dog Chow Adult Sensitive Salmon, łosoś

Purina Dog Chow Adult Light Turkey, indyk

 

WETERYNARYJNE:

Royal Canin Veterinary Diet - Hepatic HF 16

Royal Canin Veterinary Diet - Gastro Intestinal Low Fat LF22

Royal Canin Convalescence

 

Fundacja "Lepszy Świat" o sobie:

Fundacja „Lepszy Świat” została powołana do życia w 2010 roku, w 2012 uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego. Od początku działalności nasze działania statutowe skierowane były na rzecz humanitarnego i właściwego obchodzenia się ze zwierzętami, zwalczanie przejawów przemocy wobec nich, ujawniania i ścigania przestępstw oraz wykroczeń dotyczących praw zwierząt.

Propagujemy zwalczanie bezdomności poprzez ograniczenia populacji zwierząt domowych za pomocą sterylizacji i kastracji, a także poprzez aktywne poszukiwanie zwierzętom nowych domów. W ramach wolontariatu od początku powstania fundacji współpracujemy z cieszyńskim schroniskiem dla psów „Azyl”. W 2017 roku otworzyliśmy nasze przytulisko dla kotów „Koci zakątek”, gdzie bezpieczne schronienie i pełną miskę znajdują kocie bezdomniaki i sieroty.  Prowadzimy edukację humanitarną w przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych. Fundacja angażuje się i wspiera akcje związane z ekologią. Propagujemy idee wegetarianizmu, weganizmu oraz poszanowania środowiska naturalnego.

Nasi wolontariusze oraz inspektorzy to grupa osób, która poza ogromnym sercem i wrażliwością, ma także praktykę, wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Przez cały czas aktywnie szkolimy się w zakresie pomocy zwierzętom. Nasi ludzie są ambitni, pełni zapału i ogromnego zaangażowania w to, co robią. Prowadzą u siebie domy tymczasowe dla podopiecznych fundacji, pomagają tym najbiedniejszym, najbardziej skrzywdzonym przez los i ludzi zwierzakom. Nasi inspektorzy reagują i interweniują w sprawach znęcania się i złego traktowania zwierząt.

Współpracujemy z inspekcją weterynaryjną, samorządami, organizacjami pozarządowymi, gabinetami weterynaryjnymi, jednostkami Policji i Straży Miejskiej w zakresie sprawowania nadzoru nad przestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Nasze działania statutowe i pomoc potrzebującym zwierzętom realizujemy dzięki darowiznom, datkom, zbiórkom i akcjom charytatywnym oraz zebranej kwocie z 1% podatku.

Mamy bliższe i dalsze plany, kolejne misje do zrealizowania, dziesiątki zwierząt oczekuje na naszą pomoc. Naszym marzeniem na przyszłość jest uruchomienie własnego ośrodka opiekuńczo-adopcyjno-edukacyjnego, który będzie schronieniem i domem dla zwierząt, które tego domu nigdy nie miały, lub ten dom straciły, a także dla tych, które doświadczyły przemocy i nienawiści ze strony człowieka. Będzie to miejsce gdzie zawsze znajdą ciepły i bezpieczny kącik, pełną miskę i dużo miłości ze strony naszych wolontariuszy. Wiele już zrobiliśmy, ale jeszcze więcej przed nami!

 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3