Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Olek Zniszczoł liderem PK, dwuboiści punktują w Grand Prix

29.08.2016

Bardzo dobrze zaprezentowali się skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy podczas zawodów, które roegrano w Czechach i Niemczech. Aleksander Zniszczoł został liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach, a Adam Cieślar i Paweł Słowiok punktowali w inauguracyjnych zawodach Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej.

Oto wyniki naszych sportowców z ostatniego okresu:

• 20 sierpnia w Zagórzu odbył się Letni Puchar Bieszczadów - Mistrzostwa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W konkursie skoków bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy WSS Wisła, którzy czterokrotnie stawali na podium w swoich kategoriach wiekowych. 2. lokaty wywalczyli Paulina Cieślar i Tymoteusz Cienciała, natomiast 3. Wojciech Troszok oraz Wiktor Szozda.
  • Łukasz Adamik z rodem z Wisły zajął 50. miejsce w II Ultramaratonie Magurskim, który odbył się 20 sierpnia w Krempnej.
  • 21 sierpnia na stoku Starego Gronia w Brennej odbyła się trzecia runda zawodów w zjeździe rowerowym Local Series of Downhill. W kategorii Hardtail 6. miejsce zajął Tomasz Goryczka z Wisły, natomiast w kategorii Full najlepszy z wiślan Tomasz Raszyk był 10.
  • 21 sierpnia pasjonaci ekstremalnych biegów terenowych z przeszkodami spotkali się w Tychach, by wziąć udział w drugiej edycji zawodów Barbarian Race. Rywalizowano na dwóch trasach. Na krótszej z nich nieźle zaprezentowała się Karolina Chrapek z Wisły, która zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.
  • W dniach 26-27 sierpnia w czeskiej miejscowości Frenštát pod Radhoštěm rozegrano dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Znakomicie spisał się zawodnik WSS Wisła Aleksander Zniszczoł, który w pierwszym stanął na najniższym stopniu podium (wygrał Lukáš Hlava), a w drugim triumfował. Dzięki temu zwycięstwu zawodnik WSS Wisła objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Ponadto Olek zajął 2. miejsce w Memoriale Jiřího Raški, do którego wliczano wyniki uzyskane w obu konkursach. Drugi zawodnik WSS Wisła Bartosz Czyż zajmował w zawodach 19. i 23. miejsce.
  • Adam Cieślar z WSS Wisła i Paweł Słowiok z Wisły zajęli 12. miejsce w sprincie drużynowym - pierwszych zawodach Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej, które odbyły się 27 sierpnia w niemieckim Oberwiesentahl. Do zwycięskiego duetu Björn Kircheisen i Eric Frenzel reprezentanci Polski stracili ponad dwie minuty. W drugim dniu zmagań, 28 sierpnia, metodą Gundersena Adam był 20., a Paweł 26. Triumfował Norweg Jarl Magnus Riiber.