Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: rywalizacja na skoczni i matach

12.12.2016

W miniony weekend rozegrano kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczkowie rywalizowali w dniach 10-11 grudnia w norweskim Lillehammer. W pierwszym konkursie Piotr Żyła zajął 16. miejsce, a Aleksander Zniszczoł został sklasyfikowany na 31. pozycji. Zwyciężył Słoweniec Domen Prevc.
Wyniki - skocznia HS-138 (K-123):

1 Domen Prevc Słowenia 301,2 pkt. 142,5 i 141,5 m
2 Daniel Andre Tande Norwegia 290,8 pkt. 136,0 i 137,5 m
3 Stefan Kraft Austria 286,5 pkt. 137,0 i 135,5 m
16 Piotr Żyła Polska 248,3 pkt. 124,5 i 130,0 m
31 Aleksander Zniszczoł Polska 107,7 pkt. 118,5 m

Drugiego dnia triumfował Kamil Stoch przed Maciejem Kotem. Na 22. pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł, a Piotr Żyła, który był 18. po pierwszej serii, w drugiej został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon i ostatecznie zajął 30. miejsce.

1 Kamil Stoch Polska 289,9 pkt. 134,0 i 130,5 m
2 Maciej Kot Polska 289,3 pkt. 129,5 i 136,0 m
3 Markus Eisenbichler Niemcy 286,2 pkt. 128,5 i 135,0 m
22 Aleksander Zniszczoł Polska 256,8 pkt. 130,0 i 126,5 m
30 Piotr Żyła Polska 122,6 pkt. 128,0 i DSQ *

* drugi skok Piotra Żyły - 129,5 m

Ponad 220 zawodników wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Strumień, który odbył się 10 grudnia w Hali Sportowej w Strumieniu. Bardzo dobrze zaprezentowali zawodnicy UKS Centrum Wisła. Podopieczni Jakuba Matusznego ośmiokrotnie stawali na podium. 2. miejsce w swoich kategoriach wiekowych zajmowali: Stanisław Prochowski, Witold Prochowski, Dawid Grochowski, Oskar Szturc, Bartosz Baczyński i Radosław Skurzok, natomiast 3. lokatę wywalczyli: Antoni Matuszny i Oliver Strycki.