W środę, 4.06.2025 r., w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość – Dzień Rodziców. W tym dniu dzieci złożyły rodzicom życzenia w formie muzycznej, teatralnej i tanecznej. Klasa pierwsza przygotowała spektakl pt. „Nie płacz, Koziołku”, na podstawie lektury szkolnej o tym samym tytule. Klasa druga zatańczyła „Wiedeński walc”, ale w zupełnie innej odsłonie – w humorystycznej, basenowej wersji. Ich taniec okazał się hitem tego popołudnia. Klasa trzecia zagrała na dzwonkach ręcznych „Pieski małe dwa”, a dziewczyny z klasy siódmej w humorystycznej scence pokazały życie rodzinne i relacje między rodzicami a dziećmi, w której połączyły tradycyjną gwarę i młodzieżowy slang współczesny.
Niektóre punkty programu miały charakter interaktywny, ponieważ zaproszono rodziców do wspólnej zabawy. Klasa piąta przygotowała muzyczne przeboje, które odgadywali rodzice w zabawie „Jaka to melodia?”, a klasa szósta postanowiła sprawdzić wiedzę dzieci i rodziców w turnieju „Dzieci kontra Rodzice”, w którym to dzieci pozbierały główne nagrody.
Całość pięknie poprowadziły dziewczyny z klasy czwartej, a uroczystość dla rodziców uświetnił także nasz szkolny zespół w piosenkach „Bo ja kocham czekoladę”, „Nie bój się chcieć”, „Buka” i „Dzień dobry”.
W trakcie tego spotkania nie zabrakło gorących życzeń dla naszych Drogich Rodziców, do których przyłączamy się także tutaj – niech Wam się wiedzie w każdej dziedzinie życia.
W czerwcu także dzieci miały swoje święto, które obchodziliśmy uroczyście 2.06.2025 roku.
Tegoroczny Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarne był prawdziwym świętem ruchu, zabawy i wspólnej radości!
Dzięki współpracy Rady Rodziców, firmy XTRAINING, która ufundowała sportowe atrakcje, oraz nauczycielek Aleksandry Forias i Justyny Brańki, uczniowie spędzili ten dzień w dwóch pełnych atrakcji strefach.
Przedszkolaki bawiły się w swojej strefie z dmuchańcem Gąsienicą, malowaniem twarzy i tatuażami.
Uczniowie klas I–VIII wzięli udział w wielkim Dniu Sportów, gdzie czekały na nich:
Bungee Run
Wyścigi Gąsienic
Bieg w Podwójnych Spodniach
Mega Siatkówka z ogromną dmuchaną piłką
Całe wydarzenie prowadziła pani Aleksandra Forias, a wielkim finałem była emocjonująca konkurencja „Nauczyciele kontra Uczniowie”, przygotowana przez panią Justynę Brańkę i panią Monikę Pilch.
Dziękujemy Radzie Rodziców – między innymi za popcorn, napoje, tatuaże i wspólną organizację, a paniom kucharkom za pyszne hot-dogi!
Szczególne podziękowania kierujemy do firmy XTRAINING z panem Grzegorzem i Aleksandrą Forias na czele – to właśnie dzięki ich wsparciu pojawiły się wszystkie dmuchańce, nagłośnienie i sprzęty sportowe!
Dziękujemy wszystkim za ten niezapomniany dzień!
Wasza energia i zaangażowanie pokazały, że razem możemy wszystko!