Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Rynek w Wiśle

Adres
dzielnica: Centrum
Dodaj do planera

Rynek w Wiśle znajduje się na Placu Bogumiła Hoffa, który powstał w okresie międzywojennym. Miasto stało się wtedy miejscowością letniskową cieszącą się coraz większą popularnością. W latach 30. XX wieku powstała pierzeja z podcieniami. Obok stanął Dom Zdrojowy, gdzie dziś znajdziemy restaurację, siedzibę Urzędu Miasta, punkt informacji turystycznej oraz przyciągającą wielu turystów czekoladową rzeźbę Adama Małysza. Od południa z placem sąsiaduje zabytkowy kościół ewangelicki Apostołów Piotra i Pawła, a w pobliżu znajdziemy też Muzeum Beskidzkie.

Na płycie Rynku wybudowano dużą fontannę, której chłodne wody dają ukojenie turystom i mieszkańcom Wisły w upalne, letnie dni. Obok rozkładane są kramy sprzedające lokalne rękodzieło. Plac wraz z ulicą 1 Maja tworzą atrakcyjny deptak spacerowy z licznymi atrakcjami i punktami usługowymi. Znajduje się tu także Aleja Gwiazd Sporu. Z placu Bogumiła Hoffa można dojrzeć wybudowane po drugiej stronie torów kolejowych nowoczesne skocznie narciarskie w Wiśle Centrum, a blisko placu zlokalizowany jest Park Kopczyńskiego i zmodernizowany amfiteatr im. Stanisława Hadyny, gdzie co rok odbywa się Tydzień Kultury Beskidzkiej. Tuż za parkiem znajduje się deptak biegnący wzdłuż brzegów królowej polskich rzek - Wisły.

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3