Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

Adres
dzielnica: Centrum
ul. B. Hoffa 3
Dodaj do planera

W centrum Wisły, blisko Placu B. Hoffa i tuż przy deptaku biegnącym wzdłuż rzeki Wisła znajduje się amfiteatr imienia Stanisława Hadyny. Po renowacji obiekt posiada zadaszenie i wygodne miejsca siedzące. Wokół znaleźć można liczne punkty gastronomiczne. W tym miejscu odbywa się wiele występów, pokazów i plenerowych imprez. Najpopularniejszą z nich jest coroczny Tydzień Kultury Beskidzkiej, jedna najstarszych i największych imprez folklorystycznych w Europie. Amfiteatr mieści około 2500 widzów.

Na widowni amfiteatru znajduje się pomnik patrona obiektu - Stanisława Hadyny. To postać bardzo silnie związana z Wisłą: stąd pochodziła jego matka, a on sam wybudował tutaj dom i był mocno związany z Tygodniem Kultury Beskidzkiej. Po śmierci został pochowany na cmentarzu ewangelickim na Groniczku w Wiśle. To honorowy obywatel miasta. Stanisław Hadyna był kompozytorem, dyrygentem, muzykologiem i pisarzem. Założył Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", w którym następnie przez wiele lat pełnił funkcję kierownika artystycznego.

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3